• parnu3
  • parnu1
  • parnu7
  • parnu4
  • parnu6
  • parnu2
  • parnu5

logo

logo3

logo2 logo4

Pärnu maakonnaga piirneva mereala maakonnaplaneeringu koostamise eesmärk on avaliku planeerimisprotsessi käigus määrata Pärnu maakonnaga piirneval merealal mereruumi kasutus, mis tasakaalustatult arvestab merel esinevaid erinevaid huvisid ning majandusliku, sotsiaalse, kultuurilise ja looduskeskkonna arengu pikaajalisi suundumusi ja vajadusi. Maakonnaplaneering koostatakse vastavuses planeerimisseaduses sätestatud nõuetega.

Maakonnaplaneeringu ja selle keskkonnamõju strateegiline hindamise (KSH) tulemusena selguvad Pärnu maakonna mereala ruumilise arengu põhimõtted ja mereala kasutustingimused, planeeringu elluviimise võimalused ja selleks vajalikud tegevused.

Pärnu maakonnaga piirneva mereala maakonnaplaneeringu koostamist rahastatakse Eesti – Läti programmist 2007-2013 (vt täiendavalt alajaotust lisainfo).

Pärnumaa mereplaneeringu ja selle KSH aruande avalikustamine

.

14. septembril 2015 võttis Pärnu maavanem korraldusega vastu Pärnu maakonnaga piirneva mereala maakonnaplaneeringu ja suunas selle avalikule väljapanekule koos keskkonnamõju strateegilise hindamise (KSH) aruandega. Planeeringu ja selle KSH aruande avalik väljapanek toimub 5. oktoobrist kuni 23. novembrini 2015.aastal. Avalik arutelu toimub 10. detsembril 2015 algusega kell 13.00 Pärnu Keskraamatukogu saalis.

Kogu avaliku väljapaneku kestel (kuni 23.11.2015) on igal isikul õigus esitada kirjalikke ettepanekuid, küsimusi ja vastuväiteid planeeringulahenduse ja KSH aruande kohta aadressile: Pärnu Maavalitsus, Akadeemia tn 2, 80088 Pärnu või elektronpostiga aadressile: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Täiendav info Pärnu Maavalitsuse planeeringute talitusest, planeeringute talituse juhataja Tiiu Pärn, tel 4479761 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ja planeeringunõunik Raine Viitas, tel 4479762, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

PDFMaavanema korraldus 14. september 2015 nr 1-1/15/409

PDF Pärnumaa mereplaneering seletuskiri

PDF Pärnumaa mereplaneeringu KSH (II köide)

PDF Koondkaart

PDF Pärnu lahe kaart

PDFKooskõlastamine

PDF SEA report in English

PDF Avaliku arutelu (10.12.2015) protokoll

PDF SEA report summary in Latvian

PDF Map, planning solution.

Avaliku väljapanekuajallaekunud kirjad ja vastused.

PDF Kihnu Vallavalitsus  - vastus

PDF Tahkuranna Vallavalitsus  - vastus

PDF Liivi Lahe Kalanduskogu  - vastus

PDFEesti Ornitoloogia Ühing  - vastus

PDF Endrik Tõnsberg  - vastus

PDF Enno Kaare  - vastus

PDFHans Soll - vastus